Get Adobe Flash player

BingoSpa, Olej Arganowy 100% Profesjonalny, 30ml

Oleje naturalne


Producent: BingoSpa
Dostępność produkt dostępny
Wysyłka już od: 8,99 zł

Opis produktu

BingoSpa, Olej Arganowy 100% Profesjonalny, 30ml

 

Olej arganowy, znany tubylcom od ponad tysiąca lat, jest niezwykle bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, stąd jego działanie na cerę obejmuje wszystko od walki z suchością i szorstkością, po blizny, zmarszczki, a nawet paradoksalnie przetłuszczanie. Drzewa arganowe rosną w całym południowo - zachodnim Maroko. Drzewka żyją od 100 do 400 lat, wytwarzają owoce wielkości migdałów, które dojrzewają cały rok. Owoce mają grubą, gorzką skórkę, a w środku mleczny miąższ i twardy orzech zawierający tłuste nasiona. Z nasion uzyskuje się olej arganowy BingoSpa. Zgodnie z tradycją wytwarzaniem oleju arganowego w społecznościach berberskich zajmują się tylko kobiety. Aby wydobyć nasiona, orzechy rozbija się między kamieniami. Następnie nasiona się suszy, delikatnie praży, dodaje wodę i miele w ręcznych żarnach na pastę, z której ręcznie wyciska się olej.
 
 
Olej arganowy BingoSpa jest wyjątkowym olejem roślinnym, jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega-6 i omega-9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe uczestniczą m.in. w tworzeniu prostaglandyn hormonów odpowiedzialnych za szereg bardzo ważnych procesów zachodzących zarówno w skórze jak i całym organizmie. Wyjątkowa kompozycja oleju arganowego BingoSpa sprawia, że jest 
bardzo dobrze przyswajalny i wchłaniany przez skórę. Pod wpływem enzymów występujących w skórze składniki oleju są odpowiednio modyfikowane i wnikają w głębsze warstwy skóry.
 
Właściwości użytkowe i zastosowanie oleju arganowego 100% BingoSpa 
● posiada silne własności antyoksydacyjne, wynikające z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w  tym kwasu ferulowego i karotenoidów - dzięki nim, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi;
● wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym ceramidów stanowiących cement komórkowy.  
● działa przeciwstarzeniowo, reguluje nawilżenie, elastyczność, odżywienie skóry;
● reguluje pracę gruczołów łojowych.
 
Olej arganowy BingoSpa można stosować w produktach do pielęgnacji dojrzałej i zmęczonej skóry. Do włosów - zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i do nacierania końcówek oraz do pielęgnacji zniszczonej skóry rąk i paznokci. 
 
Nazwa INCI: Argania Spinosa (Argan) Nut Oil
Wygląd i konsystencja: żółta, oleista ciecz;
Zapach - charakterystyczny, przyjemny;
Zawartość kwasów tłuszczowych:
Kwas palmitynowy - 9,0 - 15,0%
Kwas stearynowy - 4,0 7,0%
Kwas oleinowy - 45,0 - 60,0%
Kwas linolowy - 26,0 - 36,0%
 
 
Pojemność 30 ml


Opinie o produkcie

Dodaj opinię:
Twój nick:
Opinia:
Ocena: (Najedź kursorem na gwiazdki by ocenić produkt)


Ilovebeauty.pl © 2012. All rights reserved Projekt KNDESIGN. Oprogramowanie sklepu internetowego dostarcza CStore